Azért, hogy milyen bőrtípussal rendelkezünk, genetikai állományunk a felelős, amit szüleinktől, nagyszüleinktől és azok felmenőitől örököltünk. Viszont állapota folyamatosan változik életmódunktól függően: befolyásolja a táplálkozás, a stressz, az időjárás, a hormonális problémák és egyes betegségek is.
Előző cikkünkben a hajápolás szabályairól írtunk, olvastad már?
Tudd meg, melyik bőrtípushoz tartozol
Mutatunk neked egy házi praktikát, amivel könnyedén megállapíthatod, hogy te melyik csoportba tartozol:
- Miután felkeltél, mosd le az arcod tiszta vízzel és töröld szárazra.
- Utána ne használj semmilyen krémet, sminket vagy egyéb ápoló készítményt, csak várj pár percet.
- Kis idő múlva nézd meg a változásokat, mit tapasztalsz magadon.
Ha selymesen puha a bőröd, nem fénylik, nem húzódik, akkor a normál bőrtípusba tartozol.
Ha feszül, húzódik és érdes a tapintása, akkor a száraz bőrű vagy.
Ha csillog, tapintásra zsíros és olajos érzete van, akkor neked zsíros bőrtípusod van.
Ha viszont csak a T-vonalban, vagyis a homlokod, az orrod ás az állad vonalán más a tapintása a bőrödnek, mint a többi részen, akkor neked à kombinált bőröd van.
Hogyan ápold a típusának megfelelően a bőrödet?
Normál bőr esetén
Ez a bőrtípus a legritkább, és aki ebbe a kategóriába tartozik, az szerencsésnek mondhatja magát! Selymes, ragyogó bőr, lágy tapintás, üde bőrszín jellemző a normál bőrtípusra.
Itt ennek az állapotnak a fenntartása a cél, amit megfelelő alvással, stresszmentes élettel, egészséges táplálkozással, rendszeres testmozgással, és rostban és vitaminban gazdag, zsírszegény étkezéssel tarthatsz fenn.
A hidratálás segít fenntartani az állapotot, télen a zsírosabb krémek sem tesznek kárt benne, de szerencsédre túl nagy odafigyelést nem igényel!
Száraz bőr esetén
A száraz bőr esetében kevesebb faggyútermelésről beszélünk, mint a normál bőrnél. Ez a bőrtípus elég érzékeny a környezeti hatásokra, érdes tapintásúak, könnyen kipirosodnak, és szinte láthatatlanok a pórusai. Ez a bőrtípus hajlamos a ráncosodásra, mert kevésbé rugalmas a többinél.
Ha ilyen bőröd van, akkor kerüld az alkohol tartalmú készítményeket, és a minél zsírosabb, nagyon hidratáló krémeket részesítsd előnyben. Kifejezetten hatékonyak a növényi olajok, mint a kókuszolaj vagy a mandulaolaj.
Zsíros bőr esetén
A zsíros bőrre a fokozott faggyútermelés a jellemző. Itt a száraz bőrrel ellentétben a pórusok tágak, aknékra, pattanásokra és miteszerekre hajlamos és fénylik a bőr.
Ennél a típusnál a zsíros krémek kerülendőek, inkább a vizes vagy gél állagú készítmények használata javasolt. Óvakodj a bőröd túlszárításától is, különben beindul egy önmagát gerjesztő, kompenzáló zsírosodási folyamat.
Kombinált bőr esetén
Itt a T-zónában gyakori a pattanások és miteszerek megjelenése, míg az arc többi részén inkább a szárazság a jellemző.
Erre a típusra az olajmentes, gél állagú készítmények a megfelelőek, táplálkozás esetén pedig célszerű kerülni az olajos magvakat és a nehéz ételeket.
Köszönjük, hogy elolvastad írásunkat.
Amennyiben bármilyen kérdésed maradt volna, keress bennünket bátran ügyfélszolgálatunkon.