Korábbi cikkünkben az energiát adó hajápolásról írtunk. Elárultuk, hogy mi az, amire az egészséges hajkoronának szüksége van.
Ebben a cikkben azt fogjuk megnézni, hogy milyen szempontok szerint érdemes alapozót választani, és hogy mire figyelj a sminkeléskor.
Miért fontos a legjobb alapozó?
A legjobb alapozó minden nő életében elengedhetetlen. Minden bőr más és más, így ezekhez kell megtalálni a lehető legjobb alapozót. Az alapozókínálat azonban végtelen, és nehéz megtalálni azt, amelyik a legjobban passzol a bőrtípushoz.
Nézzük meg, hogy mi alapján érdemes kiválasztani a bőrtípusodnak legjobb alapozót.
Figyeld meg a bőröd
A legjobb alapozó kiválasztásakor minden esetben figyelembe kell venned a bőröd.
- Ha száraz a bőröd, válassz folyékony hidratáló alapozót.
- Zsíros bőr esetén olyan alapozót keress, ami olajmentes folyékony, vagy por alapozó. Utóbbival megszüntethető a bőr zsíros csillogása, így matt, sima felületet biztosít.
- Ha hajlamos vagy a pattanásokra, használj olyan alapozót, amely zsíros bőrre lett kifejlesztve. Ezek a termékek olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek meggátolják a pattanások kialakulását.
- Ha kombinált a bőröd, akkor érdemes az alapozót is kombinálni. A zsíros bőrre való alapozót kend a zsírosabb területekre, a hidratáló alapozót pedig oda, ahol inkább száraz.
Csillogjon, vagy ne csillogjon?
Az alapozó választásnál sokszor találkozhatsz a „finish” szóval. Ahhoz, hogy a legjobb alapozót válaszd ki fontos tudnod, hogy ez a szó pontosan mire utal.
A "finish" azaz a fényesség típusa (vagy annak hiánya), amit egy alapozó hagy a bőrödön. Három típus létezik:
- félmatt,
- matt,
- ragyogó.
A legtöbb alapozó félmatt. Ez a típus a legtöbb embernél tökéletesen működik, mivel ez tűnik a legtermészetesebbnek. A matt alapozók szinte egyáltalán nem csillognak, ezért ezek a legjobbak a zsíros, csillogásra hajlamos bőrűeknek: felszívják a felesleges olajat, így egyenletes, púderezett hatást hagynak a bőrön.
Ha a bőröd inkább száraz, vagy sápadt és hiányolod a csillogást, akkor érdemes ragyogó finishű alapozót választanod. Ebben ugyanis finomra őrölt fényvisszaverő részecskék vannak, amik természetes csillogást adnak.
Legjobb alapozó 40 felett
A kor előrehaladtával sajnos a ráncok is egyre látványosabbá válnak. Ezek eltüntetése nem mindig egyszerű.
Sokan szembesülnek azzal a problémával, hogy az alapozó belesimul a ráncokba, ami valljuk be: nem túl esztétikus látvány. Ilyen esetben nem feltétlenül az alapozóval van a baj. A nők sorra követik el azt a hibát, hogy a ráncokat az alapozóval akarják „feltölteni” azonban ez pont ellenkező hatást fog kiváltani.
Szerencsére a ráncok elfedésére is van megoldást. Ma már léteznek olyan termékek, amelyeket kifejezetten a ráncok elfedésére fejlesztettek ki. Ezek erős fedésű alapozók, így képesek kisimítani a kisebb ráncokat.
A legfontosabb: az alapozó árnyalata
A legjobb alapozó kiválasztásánál nagyon fontos az árnyalat. Ennek meghatározására létezik pár trükk, hogy biztosan a tónusodnak megfelelőt válaszd.
Mindenképp természetesen fényben nézd meg, hogy mennyire passzol az adott alapozó a bőrödhöz. Az üzletek neonfényeiben nem ugyanazt fogod látni és előfordulhat, hogy olyan alapozó mellett döntesz, ami nem neked való.
Ha van lehetőséged, vigyél haza termékmintákat és otthon, nappali fényben nézd meg, hogy melyik milyen.
Fontos még, hogy ne a kézfejeden és csuklódon nézd meg az alapozó színét, hanem az arcodon, a fül alatt, az állkapocs csontjánál. Az arc és a nyak színe jelentősen különbözhet mindenkinél, ezért a választásnál ezt is figyelembe kell venni.
Alapozó előtti alapozás
Most, hogy már mindent tudsz a legjobb alapozó kiválasztásához, már csak azt kell megtanulnod, hogy hogyan kell megfelelően alkalmazni ezeket a termékeket.
Minden esetben készítsd elő a bőröd az alapozó felvitel előtt! Az alapozót – legyen szó bármelyikről – gondosan megtisztított bőrre bőrre kell felkenni a nappali arckrém felvitelét után.
Ahhoz, hogy az alapozó valóban szépen fedjen érdemes hetente hámlasztót, vagy bőrradírt használnod, hogy egyenletes legyen az arcbőröd. A sminkelés előtt fontos, hogy arc alaposan meg legyen tisztítva, ne legyenek rajta szennyeződések. Ezután jöhet a nappali hidratáló krém, majd az alapozó és smink. Érdemes fényvédő hidratálót használni, még akkor is, ha az alapozó is tartalmaz fényvédőt.
Ne használj túl sok alapozót, a kevesebb több! Miután szépen eldolgoztad, még tehetsz egy keveset, ha szükséges, de a legfontosabb, hogy természetes hatású legyen a végeredmény.
A legjobb alapozó a felvitelen is múlik
Ha már megvan a legjobb alapozó, akkor sem szabad hátradőlni. Az egyenletes, természetes hatású bőr érdekében fontos az is, hogy hogyan visszük fel az arcunkra a terméket. Vannak akik az ecsetre, mások a szivacsra esküsznek, de sokan egyszerűen csak az ujjukat használják.
Mind a három módszernek vannak előnyei és hátrányai:
1. Ujj
A folyékony krémalapozóknál nyugodtan használhatod az ujjaidat. Sőt, ezeknél a termékeknél még hatékonyabb is lehet ha a kezedet használod, mert az ujjaid melege felmelegíti az alapozót, így könnyebben kenhető lesz. Hátránya, hogy ha nem mosod le alaposan a kezedről, akkor mást is összekenhetsz.
2. Szivacs
A szivacs segítségével remekül el lehet oszlatni az alapozókat, azonban van egy nagy hátránya: fel is szívja a terméket. Emiatt gyorsabban fogyhat az alapozó. Ez azonban előny is lehet, hiszen így elkerülheted hogy túl sok alapozó kerüljön a bőrödre, hiszen a maradékot magába szívja az anyag. Fontos, hogy a szivaccsal ne dörzsöld az arcodat, ehelyett ütögető mozdulatokkal oszlasd el a krémet.
3. Ecset
Az ecset a legjobb megoldás az egyenletes sminkeléshez. Ezzel az eszközzel tökéletesen el lehet oszlatni az alapozót, hogy mindenhova egyforma mennyiség kerüljön. Az ecseteket érdemes variálni is: vastagabbat használhatod a homlokodon, arcodon és nyakadon, a vékonyabb, csepp formájút pedig a nehezebben elérhető helyeken, például orr, vagy a szem alatti területeken.
Fedés és hidratálás együtt
Vannak olyan termékcsaládok, amelyek tökéletes fedés mellett remekül hidratálják is az arcot, emellett csökkentik a fáradtság jeleit is. A Vichy alapozói között találsz zsíros, száraz, pattanásos és ráncos bőrre kifejlesztett terméket is.
Nézz szét a Dermaonline kínálata között a legjobb alapozókért.